cestovani

cestovani

Karlovy Vary

Možná se to zdá trochu jako utopie, ale letos o prázdninách jsem si naplánoval spolu s několika kamarády dovolenou u nás v Čechách, a to v lázeňském městě Karlových Varech. Ne, že bychom se zrovna chtěli zúčastňovat místních lěčebních kůr a dalších lázeňských procesů, ale kupodivu se dá i v Karlových Varech prožít zajímavá akční dovolená. Tak jsme to také pojali my a vyrazili z Prahy na kole, abychom po jednom dni na kolách dorazili konečně do Varů. Počasí nám přálo, a tak když jsem přijeli, jen jsme se ubytovali v našem penzionu a nechali si prohlídku města na další dny. Celkově jsem jich tam měli 5 a bohatě to stačilo.

Už podle názvu je každému jasné kdo je založil a v jakém století. Tak jen pro přehled. Vary byly založeny Karlem IV ve 14. století. Podle pověsti je nechal císař vystavět záhy po náhodném objevení termálních pramenů jeho loveckou družinou. Lázně se těšily přízni mnoha šlechtických rodů i bohatých měšťanů už v 16. století. Kvůli několika přírodním pohromám se z této doby zachovalo jen málo budov. Většina architektonických památek pochází z 18. a 19. století, kdy město zažívalo „období hojnosti“. Už v této době byly léčivé účinky místních pramenů známé a jejich obliba se udržela až do současnosti. Karlovarská lázeňská terapie obsahuje mnoho ozdravných procedur. K léčbě se užívají jak staletími prověřené termální koupele a pitné kúry, tak i moderní metody jako laserová terapie apod. Klasickou lázeňskou léčbu i wellness si je možné užít v karlovarských sanatoriích a lázeňských hotelech.

Kromě ozdravných pobytů nabízí K. Vary také něco pro milovníky kultury a umění či dokonce sportu. Během celého roku se zde koná nespočet kulturních a sportovních akcí. Mnohé si získaly přízeň karlovarské veřejnosti i turistů. Jednou z nejoblíbenějších společenských událostí je Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, který každoročně láká příznivce kinematografie z celého světa. Filmy se tu ale jen nepromítají. Díky jedinečnému prostředí a architektuře byly Karlovy Vary využity pro natáčení známých filmů. V poslední době to byl např. James Bond a Casino Royal.

Karlovy Vary zkrátka nabízejí mnoho možností jak strávit poklidnou kratší dovolenou v Českých luzích a hájích.Vložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek