cestovani

cestovani

Památky Karlových Varů

Památek v Karlových Varech je opravdu hodně. Stačí se jen projít po hlavní třídě a prakticky by se dalo říct, že co budova, to do určité míry pamětihodnost. Karlovy Vary jsou známé nejen pro lázeňství a svou vytříbenou architekturou, ale také pro pravý karlovarský – určitě také léčivý bylinný likér – Becherovku. Nachází se zde dokonce i muzeum Becherovky a jeho prohlídka určitě stojí za to. V průběhu prohlídky dojde samozřejmě také na degustaci. Jak jinak :) je to přitom nejen klenot Karlových Varů, ale celé České republiky. Dalším tradičním výrobkem pocházejícím z Karlových Varů jsou lázeňské oplatky. Vůně oplatků vás tady bude doprovázet na každém kroku.

Nejkrásnější pohled na město se nabízí z rozhledny Diana. Ta se tyčí v 547 m n. m. v lázeňských lesích nad Grandhotelem Pupp. Stojí tu už od roku 1914 a nabízí úžasnou vyhlídku na celé Karlovy Vary a jejich okolí. Dá se k ní dojít pěšky, protože k ní vedou upravené stezky pro pěší i pro kolo. Pro ty co neradi pohyb a preferují pohodlí se ještě nabízí lanovka na vrchol rozhledny.

Karlovy Vary jsou známé jako město kolonád. Na půli cesty mezi hotelem Thermal a Grandhotelem Pupp se nachází největší a nejteplejší karlovarský gejzír. Vyvěrá na povrch v obdivuhodné síle. Vřídlo je schopné vytrysknout do výšky 12 m. Vřídelní kolonádu s gejzírem horké minerální vody krylo od 16. století už mnoho staveb. V promenádní hale najdete kromě vřídelní fontány, ještě dalších 5 vývodů pramene. Z těch si můžete nabrat vřídelní vodu do pohárku buď v její přirozené teplotě (72°C), nebo ochlazenou. Sice voda není příliš chutná, ale má prokázané léčivé účinky. Proto sem lidé přicházejí s malými džánky a nabírají si léčivou vodu i pro pozdější použití. Mně osobně lázeňská voda vůbec nechutnala a nemohl jsem snést ochutnat si ji. Podél celé promenády je více míst, kde se dá lázeňská voda ochutnat. Zajímavostí na těchto pramenech je fakt, že v každém chutná voda jinak a má i jiné léčivé účinky.

Karlovy Vary patří bezesporu mezi nejvíce navštěvované města České republiky. Ročně sem zavítá hodně Němců, Rakušanů a Rusů. Zejména Němci sem nejezdí jen jako turisté ale spíše na ozdravní dovolenou, protože v samotném Německu je lázeňská turistika oblíbená, ale drahá.

makyshek makyshek.p-c.cz říká
05.12.2010

pěkné,rkni pls i na můj blog,zanech i kdyžtak koment,dík =)Vložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek